Teknograph

Aktek Tekno Bülten

Teknograph 23. Sayı

Bu sayımızda; Splinternet, Ukrayna’nın yüz tanıma sistemi kullanması, Yapay dokunuş teknolojisi, Twitter’ın yeni kullanıcı kazanma stratejileri ve Amerika’nın ulusal kripto para birimi çıkarması için çalışmaları hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 22. Sayı

Bu sayımızda; Yapay zekanın geçmişi ve geleceği, Teknoloji milyarderlerinin yeni cephesi, SpaceX’in fırtınaya kaptırdığı uydular, Central Park’daki altın küp veTarihte yaşanan en büyük kayıp hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 21. Sayı

Bu sayımızda; 2021’e yön veren teknolojiler, Metaverse’de markalaşma, James Webb teleskopunun konumlanması, VW’in dönen efsanesi ve 400 milyon dolarlık kripto para soygunu hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 20. Sayı

Bu sayımızda; Sınır bilişim, 2022’de IPO yapacak girişimler, Güneş enerjisiyle uzay yolculuğu, Yüz yüze iletişimin önemi ve Stephen Curry’nin NFT ayakkabıları hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 19. Sayı

Bu sayımızda; Büyük istifa dalgası, Serbest çalışma trendindeki yükseliş, Sanal evren Metaverse, Google’ın eski yeni gelir kapısı ve NBA ile Coinbase’in sponsor anlaşması hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 18. Sayı

Bu sayımızda; İklim değişikliğinde nükleer güçler, Netflix’in kışkırtıcı serisi Squid Game, Küresel girişim fonlamasındaki rekor, Samanyolu’ndan dünyaya bilinmeyen sinyal ve Cem Yılmaz’ın NFT eserleri hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 17. Sayı

Bu sayımızda; Geri dönüşü olmayan küresel ısınma, Aktek’in kurumsal girişimi A-ctive “Forward Movement”, Ses teknolojileri ve yapay zekanın ilerleyişi, Milyarderlerin uzay savaşı ve Crypto-corns hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 16. Sayı

Bu sayımızda; Covid 19 sonrası İK atılımları, İşyerinde kadın gücünün azalmasının yarattığı endişe, Dünyanın en büyük Unicorn avcısı Tiger Global, Başka bir gezegende uçurulan ilk rotorlu araç ve Twitter CEO’sunun sürdürülebilir enerji ile bitcoin madenciliğine yaptığı yatırım hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 15. Sayı

Bu sayımızda; Perakende sektörünün geleceği, Robodog’un New Yorklular ile imtihanı, 2021 Q1 küresel finansman raporu, Türk Getir şirketinin Amerika rüyası ve Ethereum kripto parasının yükselişi hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 14. Sayı

Bu sayımızda; RP Terimleri, Yapay rahimde geliştirilen fare embriyoları, Çinli Didi’nin halka arzı, Kiralanabilir e-depolar ve 69 milyon dolarlık NFT Kripto Para işlemi hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 13. Sayı

Bu sayımızda; Kripto para trendleri, Microsoft’a yapılan atak, Supersonic jetler, Tata Çeliğin üretim 4.0’daki liderliği, ve Apple’ın AR/VR başlığı hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 12. Sayı

Bu sayımızda; 2020 küresel VC trendleri, 2020 yılındaki fintech kullanıcı davranışlarındaki büyük farklılıklar, üretimde dijitalleşme ve mantıksal çözümlemenin önemi, Avrupa’nın ERP yazılım devi SAP’nin zor zamanları ve elektrikli araçlar hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 11. Sayı

Bu sayımızda; Kurumsal Yazılımlar, 2020’nin başarılı teknoloji finansmanları, Çin’deki 5G atılımı, USA’da teslimata çıkan Otonom Araçlar ve Otonom Araçların geleceği hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 10. Sayı

Bu sayımızda; Quantum Computing ve Kimya & Enerji Sektörü, Siber Güvenlik Harcamalarındaki Yükseliş Trendi, 2020 Global Fintech Raporu, İTÜ Bigbang 2020 Sonuçları, ve Playstation 5 hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 9. Sayı

Bu sayımızda; IT kolunun kurumların merkezi dijitalleşmesindeki önemi, CIO’ların kurumsal dijitalleşme stratejisindeki kritik adımları, Akıllı tarım teknolojiler AgricultureTech, Teknoloji devlerinin dijital bankaya dönüşmeleri, ve oyun devi PUBG’nin halka arzı hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 8. Sayı

Bu sayımızda, enterprise tech, envanter tahminleme, geleceğin teknoloji iş gücü öngörileri,teknoloji IPO’ları ve 3D yazıcılılar hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Teknograph 7. Sayı

Bu sayımızda, endüstride robotlar, Covid-19 süreci ve sonrası mobilin yıldızları, perakende sektörü ve kapalı alanların geleceği, üretime yön verecek teknolojiler ve Dataiku hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Teknograph 6. Sayı

Bu sayımızda, Covid-19 sonrası teknoloji ihtiyacı, Batı Girişim Ekosistemi, 2020 Dünya Girişim Raporu, Dikkat edilmesi gereken teknoloji girişimleri ve Samsung Galaxy ile bilgilendirmeleri paylaşıyoruz.

Teknograph 5. Sayı

Bu sayımızda, Yeşil Enerji, Elektrikli Deniz Aracı, Küresel Isınma ile Savaşmanın Ekonomik Avantajları, Yapay Zeka ve Futbol ve Uygulamalar ile ilgili bilgileri paylaşıyoruz.

Teknograph 4. Sayı

Bu sayımızda, Fintech ile para kazanmanın yolları, Başarılı Fintech şirketleri, Netflix hakkında bilinmeyenler, Boston Dynamic SPOT robotu ve Apple’ın yeni satın almasından bahsediyoruz.

Teknograph 3. Sayı

Bu sayımızda, Dijitizasyon ve Dijitalizasyon, Teknoloji Startup’ları, Microsoft Flight Simulator 2020, Fintech Girişimleri ve Fedex’in Kurye Robotu “Roxo” dan bahsediyoruz.

Teknograph 2. Sayı

Bu sayımızda, Proptech, Etsiz Burgerler, Enerjide değişen rüzgar, Tesla ve Yeni Drone  Teknolojilerinden bahsediyoruz.

Teknograph 1. Sayı

Bu sayımızda AI, Silikon Vadisi’ndeki Unicorn’lar, Geleceğin Oteli, Blockchain ve Uzay Teknolojilerinden bahsediyoruz.