Teknograph

Aktek Techno Bulletin

Teknograph 23rd Edition

Bu sayımızda; Splinternet, Ukrayna’nın yüz tanıma sistemi kullanması, Yapay dokunuş teknolojisi, Twitter’ın yeni kullanıcı kazanma stratejileri ve Amerika’nın ulusal kripto para birimi çıkarması için çalışmaları hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 22. Sayı

Bu sayımızda; Yapay zekanın geçmişi ve geleceği, Teknoloji milyarderlerinin yeni cephesi, SpaceX’in fırtınaya kaptırdığı uydular, Central Park’daki altın küp veTarihte yaşanan en büyük kayıp hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 21. Sayı

Bu sayımızda; 2021’e yön veren teknolojiler, Metaverse’de markalaşma, James Webb teleskopunun konumlanması, VW’in dönen efsanesi ve 400 milyon dolarlık kripto para soygunu hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 20. Sayı

Bu sayımızda; Sınır bilişim, 2022’de IPO yapacak girişimler, Güneş enerjisiyle uzay yolculuğu, Yüz yüze iletişimin önemi ve Stephen Curry’nin NFT ayakkabıları hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 19. Sayı

Bu sayımızda; Büyük istifa dalgası, Serbest çalışma trendindeki yükseliş, Sanal evren Metaverse, Google’ın eski yeni gelir kapısı ve NBA ile Coinbase’in sponsor anlaşması hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 18. Sayı

Bu sayımızda; İklim değişikliğinde nükleer güçler, Netflix’in kışkırtıcı serisi Squid Game, Küresel girişim fonlamasındaki rekor, Samanyolu’ndan dünyaya bilinmeyen sinyal ve Cem Yılmaz’ın NFT eserleri hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 17. Sayı

Bu sayımızda; Geri dönüşü olmayan küresel ısınma, Aktek’in kurumsal girişimi A-ctive “Forward Movement”, Ses teknolojileri ve yapay zekanın ilerleyişi, Milyarderlerin uzay savaşı ve Crypto-corns hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 16. Sayı

Bu sayımızda; Covid 19 sonrası İK atılımları, İşyerinde kadın gücünün azalmasının yarattığı endişe, Dünyanın en büyük Unicorn avcısı Tiger Global, Başka bir gezegende uçurulan ilk rotorlu araç ve Twitter CEO’sunun sürdürülebilir enerji ile bitcoin madenciliğine yaptığı yatırım hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 15. Sayı

Bu sayımızda; Perakende sektörünün geleceği, Robodog’un New Yorklular ile imtihanı, 2021 Q1 küresel finansman raporu, Türk Getir şirketinin Amerika rüyası ve Ethereum kripto parasının yükselişi hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 14. Edition

Bu sayımızda; RP Terimleri, Yapay rahimde geliştirilen fare embriyoları, Çinli Didi’nin halka arzı, Kiralanabilir e-depolar ve 69 milyon dolarlık NFT Kripto Para işlemi hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 13. Sayı

Bu sayımızda; Kripto para trendleri, Microsoft’a yapılan atak, Supersonic jetler, Tata Çeliğin üretim 4.0’daki liderliği, ve Apple’ın AR/VR başlığı hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 12th Issue

Bu sayımızda; 2020 küresel VC trendleri, 2020 yılındaki fintech kullanıcı davranışlarındaki büyük farklılıklar, üretimde dijitalleşme ve mantıksal çözümlemenin önemi, Avrupa’nın ERP yazılım devi SAP’nin zor zamanları ve elektrikli araçlar hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 11. Sayı

Bu sayımızda; Kurumsal Yazılımlar, 2020’nin başarılı teknoloji finansmanları, Çin’deki 5G atılımı, USA’da teslimata çıkan Otonom Araçlar ve Otonom Araçların geleceği hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph 10. Sayı

Bu sayımızda; Quantum Computing ve Kimya & Enerji Sektörü, Siber Güvenlik Harcamalarındaki Yükseliş Trendi, 2020 Global Fintech Raporu, İTÜ Bigbang 2020 Sonuçları, ve Playstation 5 hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Teknograph Bulletin No:9

In this issue; We share with you the importance of the IT branch in the central digitalization of institutions, the critical steps in the corporate digitalization strategy of CIOs, the smart agricultural technologies AgricultureTech, the transformation of technology giants into digital banks, and the public offering of the game giant PUBG.

Teknograph Bulletin No:8

In this issue, we share information about enterprise tech, inventory forecasting, future technology workforce predictions, technology IPOs and 3D printers.

Teknograph Bulletin No:7

In this issue, we share information about robots in the industry, the stars of mobile during and after the Covid-19 process, the retail industry and the future of indoor spaces, technologies that will direct production and Dataiku.

Teknograph Bulletin No:6

In this issue, we share information with the technology need after Covid-19, the Western Enterprise Ecosystem, the 2020 World Enterprise Report, technology initiatives to be considered and Samsung Galaxy.

Teknograph Bulletin No:5

In this issue, we share information about Green Energy, Electric Watercraft, Economic Advantages of Fighting Global Warming, Artificial Intelligence and Football and Applications.

Teknograph Bulletin No:4

In this issue, we talk about ways to make money with Fintech, Successful Fintech companies, unknowns about Netflix, Boston Dynamic SPOT robot and Apple's new acquisition.

Teknograph Bulletin No:3

In this issue, we are talking about Digitization and Digitalization, Technology Startups, Microsoft Flight Simulator 2020, Fintech Initiatives and Fedex's Courier Robot "Roxo".

Teknograph Bulletin No:2

In this issue, we are talking about Proptech, Meatless Burgers, Energy changing wind, Tesla and New Drone Technologies.

Teknograph Bulletin No:1

In this issue, we talk about AI, the Unicorns in Silicon Valley, the Hotel of the Future, Blockchain and Space Technologies.